• გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალაში საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალაში საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა.
სოფელ ყარაჯალის შესასვლელსა და გასასვლელში საკონტროლო გამშვები პუნქტები მოეწყო, სადაც შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები საკარანტინო შეზღუდვებს 24 საათის განმავლობაში გააკონტროლებენ.
სამართალდამცველების მიერ კონტროლდება სოფელთან მისასვლელი მეორეხარისხოვანი გზებიც, რომელთა მუდმივი მონიტორინგი მობილური ჯგუფების მეშვეობით ხორციელდება.
გარდა ცოცხალი ძალისა, საკარანტინო პერიმეტრის მუდმივი მონიტორინგის პროცესში პოლიციის შესაბამისი დანაყოფების მიერ გამოიყენება საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის დრონები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები საზოგადოებრივი წესრიგისა და უსაფრთხოების დასაცავად სოფელში ინტენსიურად პატრულირებენ. სამართალდამცველები ადგილობრივ მოსახლეობას საკარანტინო შეზღუდვების შესახებ ინფორმაციას აწვდიან და საჭიროების შემთხვევაში მათ მაქსიმალურად დაეხმარებიან.

Based on the decision made by the Inter-Agency Coordination Council of the Georgian government, quarantine restrictions have been imposed in Karajala village, Gardabani municipality due to the epidemiologic risk.
At the entrance of the village, police checkpoints have been arranged to ensure the enforcement of the imposed quarantine restrictions. Employees of the Ministry of Internal Affairs will operate in round-the-clock regime on the ground.
Secondary bypass roads are also controlled by the law enforcers by the mobile groups, ensuring the monitoring activities of the sites. Besides the live force, quarantine perimeter is also monitored by the Emergency Situations Management Service drones, operated by certain MIA units.
Police officers conduct intensive patrolling activities to ensure safe environment and public order in the village. Employees of the Ministry of Internal Affairs will provide locals with comprehensive information regarding quarantine restrictions and provide assistance in case if needed.