• ფრისტაილის, სნოუბორდისა და ფრისკის მსოფლიო ჩემპიონატი - „ბაკურიანი 2023“ დასრულდ...
ფრისტაილის, სნოუბორდისა და ფრისკის მსოფლიო ჩემპიონატი - „ბაკურიანი 2023“ დასრულდა. მთელი ჩემპიონატის განმავლობაში სრულად იყო მობილიზებული შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფები, რომლებმაც უზრუნველყვეს „ბაკურიანი 2023“-ის მშვიდ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარება.
კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლები დაბა ბაკურიანში 24 საათის განმავლობაში იცავდნენ საზოგადოებრივ წესრიგს, აგრეთვე, უცხოელი ვიზიტორების, დამსვენებლებისა და ადგილობრივი მოსახლეობის უსაფრთხოებას.
დაცვის პოლიციის თანამშრომლები ჩემპიონატის ღონისძიებების ტერიტორიებზე მყოფი მონაწილეებისა და გულშემატკივრების უსაფრთხოებას უზრუნველყოფდნენ. მოთხილამურე პატრულები სასრიალო ტრასებზე დამსვენებელთა, მათ შორის მოსრიალე ბავშვების უსაფრთხოებას იცავდნენ. საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები კი უზრუნველყოფდნენ შეჯიბრებაში მონაწილე სპორტსმენების უსაფრთხო და შეუფერხებელ გადაადგილებას, ასევე, დაწესებული სატრანსპორტო რეგულაციების აღსრულებას.
მოთხილამურე პატრულები სასრიალო ტრასებზე დამსვენებელთა უსაფრთხოების დაცვას სათხილამურო სეზონის დასრულებამდე განაგრძობენ. ასევე, სეზონის ბოლომდე მობილიზებული იქნებიან საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები, შესაბამისი ტექნიკითა და აღჭურვილობით, რათა საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყონ სახანძრო-სამაშველო ღონისძიებები.

• Freestyle, Snowboard and Frisk World Championship - Bakuriani 2023 has ended
The World Championship of Freestyle, Snowboarding and Frisk - "Bakurian 2023" has ended. During the entire championship, the relevant units of the Ministry of Internal Affairs were fully mobilized, which ensured that Bakuriani 2023 was held in a peaceful and safe environment.
Criminal police officers in Bakuriani township protected public order 24 hours a day, as well as the safety of foreign visitors, vacationers and local residents.
Security police officers ensured the safety of the participants and fans in the areas of the championship events. Skiing patrols protected the safety of vacationers, including skiers, on the ski tracks. The crews of the patrol police ensured the safe and smooth movement of the athletes participating in the competition, as well as the enforcement of the established traffic regulations.
Ski patrols will continue to protect the safety of vacationers on the ski tracks until the end of the ski season. Also, until the end of the season, firemen and rescuers of the emergency management service will be mobilized with the appropriate equipment to provide fire-rescue measures if necessary.