• ფრანგი სენატორები გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ს ესტუმრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს „112“-ის დეპარტამენტს საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი ფრანგი სენატორები - პასკალ ალიზაღი და ჟიზელ ჟურდა ეწვივნენ.
საფრანგეთის დელეგაციის წევრებს „112“-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა უმასპინძლა და გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი დაათვალიერებინა. სტუმრები „112“-ის ოპერატორების მუშაობის სპეციფიკას გაეცნენ, ზარის მიღებისა და შეტყობინების დამუშავების პროცესს დაესწრნენ.
ფრანგი სენატორები „112“-ის სერვისებით და სამომავლო გეგმებითაც დაინტერესდნენ. სტუმრებმა ქვეყანაში მოქმედი გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის ფუნქციონირების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.

Pascal Allizard and Gisle Jourda, the French Senators, being on official visit in Georgia, visited the “112” Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The members of the delegation of France were hosted by Mr. Giorgi Bichashvili, Director of the “112”. The guests viewed the Center, got familiarized with the specifics of the work of the “112” operators and attended the calls receiving and reports processing process.
The French Senators got interested in the future plans of the “112” service as well. The guests were provided with the detailed information on functioning of the Unified Emergency Number in the country.