• ფოთის ქუჩაზე ხანძარი ლიკვიდირებულია
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტომ ფოთის ქუჩაზე გაჩენილი ხანძრის დროული ლიკვიდირება მოახდინა.
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ ,,112"-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ ფოთის ქუჩაზე საცხოვრებელი სახლი იწვოდა და არსებობდა ხანძრის მიმდებარე ტერიტორიაზე გავრცელების საშიშროება. ხანძრის ჩაქრობის ოპერაციას უშუალოდ ხელმძღვანელობდა სააგენტოს დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი. შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად იყვნენ მობილიზებულები შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველები.
ჩატარებული სახანძრო-სამაშველო ოპერაციის შედეგად მოხდა ხანძრის ლიკვიდირება. სალიკვიდაციო სამუშაოებში ჩართული იყო 80–მდე მეხანძრე-მაშველი, 14 სახანძრო ეკიპაჟი და 2 სამაშველო ბრიგადა.

• Fire in Poti Street has been liquidated
At Emergency Response Center 112 the report was received according to which there was a fire in a dwelling house in Poti street which created the risk of spreading fire to the adjusting territory. The activities for fire extinguishing were directly headed by the Director of Emergency Situations Management Agency Zviad Katsashvili. Firefighter-rescuers of the Emergency Situations Management Agency were promptly mobilized to the scene.
Fire was eliminated as a result of the fire-rescue operation. Extinguishing operation engaged up to 80 firefighters-rescuers, 14 fire crews and 2 rescue brigades.