ევროპარლამენტმა მიიღო რეზოლუცია საქართველოს მიერ ასოცირების შესახებ შეთანხმების განხორციელებასთან დაკავშირებით.
დოკუმენტში დადებითად არის შეფასებული საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქმიანობა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და ადამიანის უფლებათა დაცვის მიმართულებებით.
ევროპარლამენტის რეზოლუცია, ასევე, დადებითად აფასებს საქართველოსა და ევროპოლს შორის გაძლიერებულ საერთაშორისო სამართლებრივ თანამშრომლობას. დოკუმენტში ხაზგასმულია სამართალდამცავი უწყების საქმიანობის მნიშვნელობა ტრანსნაციონალური დანაშაულის, განსაკუთრებით, ადამიანებითა და ნარკოტიკული ნივთიერებებით უკანონო ვაჭრობის შემცირების კუთხით.
ადამიანის უფლებათა დაცვის მიმართულებით, ევროპარლამენტი მიესალმება შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უფლებათა დაცვისა და გამოძიების ხარისხის მონიტორინგის დეპარტამენტის საქმიანობას.

• Resolution of the European Parliament positively assessed activities of the Mini...
Resolution of the European Parliament positively assessed activities of the Ministry of Internal Affairs in combating crime and human rights protection
European Parliament adopted a resolution on the implementation of the EU Association Agreement with Georgia. The resolution positively assessed activities of the Ministry of Internal Affairs in fighting against crime and human rights protection.
The European Parliament resolution commended the strengthened international law enforcement cooperation between Georgia and Europol. The document also pinpoints the importance of increased cooperation between Georgian and the EU Member States’ law enforcement agencies for reducing cross-border crime, particularly human trafficking and the trafficking of illegal drugs.
The European Parliament welcomes the work of the Human Rights Protection and Quality Monitoring Department of the Georgian Ministry of Internal Affairs in the field of human rights protection.