• ელიავას ბაზრობაზე გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს თანამშრომლების ოპერატიული რეაგირების შედეგად, ე.წ.ელიავას ბაზრობაზე ხანძარი ლიკვიდირებულია.
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ აგლაძის ქუჩაზე ავტონაწილების რამდენიმე მაღაზია იწვოდა. შეტყობინების მიღებისთანავე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო-სამაშველო ჯგუფები შემთხვევის ადგილზე ოპერატიულად გავიდნენ.
2500 კვ/მ-მდე ფართობზე გავრცელებული ხანძრის ჩასაქრობად 30-მდე სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა და 150-მდე მეხანძრე-მაშველი მუშაობდა.
მიუხედავად ხანძრის მასშტაბებისა, მეხანძრეების ოპერატიული რეაგირების შედეგად, ხანძრის ლოკალიზება მოხდა. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო–სამაშველო ჯგუფები, პრევენციის მიზნით, მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ შემთხვევის ადგილზე პატრულირებას.
აღნიშნულ ფაქტზე გამოძიება შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველომ სსკ-ს 187-ე მუხლით დაიწყო.

• Fire extinguished on Eliava open market
As a result of the operative response made by the rescuers of Emergency Situations Management Agency the fire on Eliava open market has been extinguished.
112 Emergency Response Center received report that several shops of auto parts located on Eliava open market were cough by fire. As soon as the report was received fire-rescue groups of Emergency Situations Management Agency departed to the place. in order to extinguish fire, up to 150 firemen were at the place.
In spite of scales of the fire, as a result of the operative response made by the rescuers he fire was localized in several hours. Firefighting and rescue teams of the Emergency Situations Management Agency of the Ministry of Internal Affairs were conducting patrolling at the scene all night for prevention reasons.
Investigation is launched under the article 187 of the Criminal Code. The investigation is conducted by Tbilisi Police Department.