• დუშეთში, სამაშველო სამუშაოები შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილისა და საგანგებო ...
დუშეთში, სამაშველო სამუშაოები შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილისა და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსის უშუალო ხელმძღვანელობით განხორციელდა
ჟინვალი-ბარისახო-შატილის საავტომობილო გზის 64-ე კილომეტრზე მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის დროს სამგზავრო მიკროავტობუსი, დაახლოებით, 80 მეტრის სიმაღლიდან კლდოვან ფერდობზე გადავარდა. მომხდარის შედეგად, გარდაიცვალა 17 და მძიმედ დაშავდა 3 მოქალაქე.
ადგილზე იმყოფებოდნენ და სამაშველო ოპერაციას პირადად ხელმძღვანელობდნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - იოსებ ჭელიძე და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი - თემურ მღებრიშვილი.
შეზღუდული ხილვადობის, რთული მეტეოროლოგიური და რელიეფური პირობების მიუხედავად, სამაშველო სამუშაოები, უსაფრთხოების ნორმების სრული დაცვით, უწყვეტ რეჟიმში გვიანობამდე გაგრძელდა. ადგილზე მობილიზებულნი იყვნენ საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის ეკიპაჟები, მეხანძრე-მაშველთა ჯგუფები და სამაშველო ტექნიკა. ასევე, ადგილზე იმყოფებოდნენ სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ბრიგადები.
მეხანძრე-მაშველებმა ხევში გადავარდნილი 3 დაშავებული მოქალაქე უსაფრთხო ადგილზე მალევე ამოიყვანეს, რის შემდეგაც სასწრაფო-სამედიცინო დახმარების ჯგუფებმა სამკურნალო დაწესებულებაში დაუყოვნებლივ გადაიყვანეს. ისინი ამჟამად ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ იმყოფებიან.

• Rescue operation in Dusheti was directly coordinated by the Deputy Minister and ...
Rescue operation in Dusheti was directly coordinated by the Deputy Minister and Head of Emergency Situations Management Agency
As a result of the road accident on Zhinvali-Barisakho-Shatili main road N64, mini bus fell over a rocky slope, from the height of approximately 80 meters. Due to the car accident, 17 people died and 3 were seriously injured. Deputy Minister of Internal Affairs – Ioseb Tchelidze and Head of Emergency Situations Management Agency – Temur Mgebrishvili arrived at the site of the road accident and directly coordinate the rescue operation.
Despite the limited visibility, difficult meteorological and relief conditions, the rescue operations continued in full swing until late in full compliance with safety standards. Criminal police, as well as patrol police crews, fire- rescuer teams of Emergency Situations Management Agency and special technic are mobilized at the scene. Emergency Ambulance crews are also deployed at the place of the road accident.
The injured persons were taken to a safe place by rescuers and transferred to the treating facility by the ambulance crews afterwards. At this moment they are under the supervision of the medical personnel at the treating facility.