• დაღუპული პოლიციელის შვილი სკოლაში პირველად გიორგი მღებრიშვილმა წაიყვანა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი სამსახურეობრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელის, ზურაბ ზოიძის პირველკლასელ შვილს სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით ბათუმში ესტუმრა, საჩუქრები გადასცა და სკოლაში წაიყვანა.
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის N1 სამმართველოს უფროსის მოადგილე, ზურაბ ზოიძე 2009 წლის 15 დეკემბერს, სამსახურეობრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაიღუპა. ზურაბ ზოიძეს დარჩა მეუღლე - მაია ფარტენაძე და 2 წლის გოგონა მარიამი. მომხდარი ტრაგედიის შემდეგ, 2010 წლის 10 აგვისტოს, ოჯახში ბიჭიც დაიბადა და მას მამის სახელი - ზურა დაარქვეს. მეუღლის გარდაცვალების შემდგომ მაია ფარტენაძემ მუშაობა შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის N1 სამმართველოში დაიწყო.
გიორგი მღებრიშვილის ინიციატივით, უკვე მესამე წელია, ტრადიციად დამკვიდრდა, რომ შსს-ს დაღუპული თანამშრომლების პირველკლასელ შვილებს შს მინისტრი და სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები სასწავლო წლის დაწყებას პირადად ულოცავენ, საჩუქრებს გადასცემენ და სკოლაში მიჰყავთ.

• Giorgi Mgebrishvili escorted son of the deceased police officer to school for th...
In connection with the beginning of the academic year, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili, escorted the first-grader son of the late police officer- Zurab Zoidze to school for the first time.
Deputy Head of the N1 division of MIA Border Police- Zurab Zoidze died in the line of duty on December 15, 2009. He was married and had 2 year old daughter Mariam. After the sustained tragedy his son was born on August 2010, who was named after his father. After the death of the spouse, Maia Fertenadze started to work at N1 division of MIA Border Police.
Under the initiative of Giorgi Mgebrishvili, it has been established as a tradition for the Minister of Internal Affairs and heads of various MIA departments to escort the children of late police officers to school. Minister presented the first-grader with gifts and congratulated him with the beginning of the academic year.