• დაბა კაზრეთსა და სოფელ ბალიჭებში პოლიცია საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და საზოგ...
დაბა კაზრეთსა და სოფელ ბალიჭებში პოლიცია საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას უზრუნველყოფს
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის დაბა კაზრეთსა და სოფელ ბალიჭებში საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა.
საკარანტინო პირობები მოქალაქეთა თავისუფალი გადაადგილების შეზღუდვას ითვალისწინებს. დაბა კაზრეთისა და სოფელი ბალიჭების შესასვლელებსა და გასასვლელებში მოწყობილია საკონტროლო გამშვები პუნქტები.

• Police ensure public order and enforcement of strict quarantine measures imposed...
Police ensure public order and enforcement of strict quarantine measures imposed in Kazreti settlement and Balichi village
Based on the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, due to high epidemiological risks, strict quarantine restrictions have been imposed in Kazreti settlement and Balichi village, Bolnisi municipality.
Terms of the strict quarantine measures envisage the limitation of movement. Thus, at the entrances of the Kazreti settlement and Balichi village, police checkpoints have been arranged.