• ჩხოროწყუში ახალი სახანძრო-სამაშველო შენობა გაიხსნა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, იოსებ ჭელიძემ ჩხოროწყუში ევროპული სტანდარტების ახალი სახანძრო-სამაშველო შენობა გახსნა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - გიორგი ბუთხუზი, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თემურ მღებრიშვილი, სახანძრო-სამაშველო დეპარტამენტის ხელმძღვანელები და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები.
ჩხოროწყუს ახალი, ევროპული სტანდარტების შესაბამისი, თანამედროვე სახანძრო-სამაშველო შენობა მოემსახურება. სამსართულიანი შენობა სრულად აკმაყოფილებს რეგიონის მოთხოვნილებებს. აღნიშნულ განყოფილებაში იმუშავებს 20 მეხანძრე-მაშველი, რომლებსაც პროფესიული საქმიანობის შესასრულებლად ყველა პირობა აქვთ შექმნილი.
ახალ შენობაში თანამშრომლებისთვის მოწყობილია სამუშაო, სასწავლო და საძინებელი ოთახები, ასევე, სპორტული დარბაზი და სამზარეულო. შენობაში გათვალისწინებულია სპეციალური სადგომი ორი სახანძრო და ერთი სამაშველო ავტომანქანისთვის.
დღეიდან, ჩხოროწყუს სრულიად ახალი სახანძრო-სამაშველო შენობა მოემსახურება.
2012–2020 წლებში აშენდა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ახალი შენობები: ამბროლაურში, ყაზბეგში, ბათუმში, რუსთავში, ზუგდიდში, სიღნაღში, ბორჯომსა და ანაკლიაში. სამშენებლო სამუშაოები მიმდინარეობს და სრულდება: წალენჯიხაში, მარტვილში, ჩოხატაურსა და აბასთუმანში.

Deputy Minister of Internal Affairs Ioseb Chelidze opened a new fire-rescue building of European standards in Chkhorotsku.
The opening event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs - Giorgi Butkhuzi, the Head of the Emergency Situations Management Service - Temur Mghebrishvili, leadership of the Fire and Rescue Department and representatives of local government.
Chkhorotsku will be provided with relevant services by a new, contemporary fire-rescue building constructed in accordance with European standards. The three-storey building fully meets the needs of the region. In the mentioned unit, 20 firefighters will be employed, who have all the conditions to fulfill their official duties.
The new building provides work, study and other spaces for employees, as well as a gym and kitchen. The building has a special parking venue for two fire trucks and one rescue vehicle.
Beginning from today, completely new fire-rescue building will serve Chkhorotsku.
Throughout 2012-2020, new buildings of Emergency Situations Management Service were built in: in Ambrolauri, Kazbegi, Batumi, Rustavi, Zugdidi, Sighnaghi, Borjomi and Anaklia. Construction works are in progress and coming to an end in: Tsalenjikha, Martvili, Chokhatauri and Abastumani.