• ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში საკარანტინო ზონის კონტროლი გრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში საკარანტინო ზონის გაძლიერებულ კონტროლს აგრძელებს.
საკარანტინო შეზღუდვების ამოქმედებისთანავე ძირითად გზებზე საკონტროლო გამშვები საგუშაგოებია განთავსებული, ხოლო მეორეხარისხოვანი გზები მობილური ჯგუფების მიერ კონტროლდება. პოლიციის თანამშრომლები საზოგადოებრივი უსაფრთხოების დასაცავად მუნიციპალიტეტების ქალაქებსა და სოფლებში ინტენსიურად პატრულირებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ადგილობრივ მოსახლეობას რეგულარულად, დეტალურად უხსნიან საკარანტინო ზონაში მოქმედ წესებს.
გარდა ცოცხალი ძალისა, საკარანტინო პერიმეტრის მუდმივი მონიტორინგის პროცესში პოლიციის შესაბამისი დანაყოფების მიერ საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის დრონები გამოიყენება.
ბოლნისისა და მარნეულის მუნიციპალიტეტებში ამ დროისთვის ვითარება დამაკმაყოფილებელია და კონტროლს სრულად ექვემდებარება.
საკარანტინო შეზღუდვებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, 24 საათის განმავლობაში, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან კოორდინაციით, თავდაცვის ძალებთან ერთად, საგანგებო რეჟიმში აკონტროლებენ.

• Enforcement of strict quarantine restrictions continues in Marneuli and Bolnisi ...
Ministry of Internal Affairs continues to enforce strict quarantine restrictions in a round-the-clock regime in Marneuli and Bolnisi municipalities.
After initiation of the quarantine restrictions, police checkpoints were arranged on main roads of the municipalities, while mobile groups constantly monitor the secondary routes. Police officers conduct intensive patrolling activities to ensure safe environment in villages and towns of municipalities.
Officers of the Ministry of Internal Affairs provide locals with respective information on the regular basis regarding the imposed restrictions in quarantine zone.
In addition to the police forces, the quarantine perimeter is also being monitored by means of drones of the Emergency Situations Management Service, operated by respective police units.
At this moment, situation in the mentioned locations is stable and fully under control.
Officers of the Ministry of Internal Affairs, enforce strict quarantine restrictions in a round-the-clock regime in both municipalities along with the military forces and in coordination with the State Security Service.