• ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სამ სოფელში პოლიცია მკაცრი საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებ...
ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სამ სოფელში პოლიცია მკაცრი საკარანტინო რეჟიმის აღსრულებას და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას უზრუნველყოფს
უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების საფუძველზე, მაღალი ეპიდემიოლოგიური რისკის გამო, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფლებში- ხატისოფელი, ვანათი და მუშევანი საგანგებო მდგომარეობის ფარგლებში მკაცრი საკარანტინო შეზღუდვები ამოქმედდა.
შეზღუდვებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, თავდაცვის ძალების წარმომადგენლებთან ერთად, 24 საათის განმავლობაში, საგანგებო რეჟიმში გააკონტროლებენ.
საკარანტინო პირობები მოქალაქეთა თავისუფალი გადაადგილების შეზღუდვას ითვალისწინებს. სოფლების - ხატისოფლის, ვანათისა და მუშევანის შესასვლელებსა და გასასვლელებში მოწყობილია საკონტროლო გამშვები პუნქტები.

• Police will ensure public order and enforcement of strict quarantine measures in...
Police will ensure public order and enforcement of strict quarantine measures in Khatisofeli, Vanati and Mushevani villages of Bolnisi municipality
Based on the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, due to high epidemiological risks, strict quarantine restrictions have been imposed in Khatisofeli, Vanati and Mushevani villages of Bolnisi municipality within the frames of the nationwide state of emergency.
Enforcement of the quarantine restrictions imposed within the frames of state emergency is being implemented by the officers of the Ministry of Internal Affairs and Defense Forces in a round-the-clock regime.
Terms of the strict quarantine measures envisage the limitation of movement. At the entrance of Khatisofeli, Vanati and Mushevani villages police checkpoints have been arranged.