• ბელარუსის შინაგან საქმეთა მინისტრი ”112”-ს ესტუმრა
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ს, ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ბელარუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი იგორ შუნევიჩი ეწვია. სტუმრები საქართველოში გადაუდებელი დახმარების მართვის სფეროში არსებულ სიტუაციას გაეცნენ და ქვეყანაში მოქმედი გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის - „112“-ის ფუნქციონირების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.
ბელარუსის შს მინისტრს და დელეგაციის წევრებს საშუალება მიეცათ ადგილზე გაცნობოდნენ „112“-ის ოპერატორების მუშაობის სპეციფიკას და დაკვირვებოდნენ ზარის მიღებისა და შეტყობინების დამუშავების პროცესს. „112“-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა დელეგაციის წევრებს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი პირადად დაათვალიერებინა და სტუმრებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელობა აღნიშნეს. დელეგაციის წევრები „112“-ის სამომავლო გეგმებით და სამსახურის მიერ დანერგილი სერვისებით დაინტერესდნენ.
ბელორუსის რესპუბლიკის შს მინისტრმა ქართველ კოლეგას მასპინძლობისთვის მადლობა გადაუხადა და საპასუხო ვიზიტით ბელორუსიაში მიიწვია.
„დღეს მე მინდა დიდი მადლობა გადავუხადო ჩემს კოლეგებს, რომლებმაც ძალიან თბილად მიიღეს ჩვენი დელეგაცია და მე მინდა წარმოვთქვა მადლიერების სიტყვები თბილი მიღებისთვის პირადად ბატონი მინისტრის მისამართით. დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენი შეხვედრის დამსახურება იქნება არა მარტო ჩვენი სამინისტროების, არამედ ჩვენი ერების შემდგომი დაახლოება. მსურს ვისარგებლო შემთხვევით და მოვიწვიო ქართველი კოლეგები მინსკში, საპასუხო ვიზიტით, მათთვის მოსახერხებელ დროს“,- განაცხადა ბელარუსის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრმა იგორ შუნევიჩმა.

• Minister of Internal Affairs of the Republic of Belarus visited 112 center
Within the frames of the official visit, Minister of Internal Affairs of the Republic of Belarus Mr. Igor Shunevich visited Emergency Response Center 112. Guests got familiarized with the recent situation in Georgia in terms of the emergency management and received detailed information on the operation of the unified emergency number – “112”.
Minister of Internal Affairs of Belarus and members of delegation had an opportunity to be acquainted with the work specifics of the 112 stuff and were able to observe call reception and message processing at the center. Director of “112” Giorgi Bitchashvili arranged a tour in the building of the 112 center for the guests and handed out memorable gifts to the members of the delegation.
At the meeting sides pointed out the importance of enhancing mutual cooperation. Members of the delegation got interested with future plans and newly implemented services of the 112 center.
Minister of Internal Affairs of the Republic of Belarus expressed gratitude towards his Georgian counterpart and invited to Belarus with a return visit.
“Today, I want to thank my colleagues, who received me and my delegation with great hospitality. I want to express my gratitude personally towards the Minister for such a warm hosting. I am sure that by means of this meeting our ministries and our countries will be brought closer to each other in the future. I want to take this opportunity and invite Georgian colleagues in Minsk with a return visit”- stated Minister of Internal Affairs of Belarus.