• ბათუმში შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეული დაიწყო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, შსს-ს მომსახურების სააგენტომ და სპორტულმა კლუბმა - MIA Force, ტურისტული სეზონის გახსნასთან დაკავშირებით, ბათუმში უსაფრთხო მოძრაობის კვირეული დაიწყო.
კვირეული ბათუმის ბულვარში, ანბანის კოშკთან გამოფენით გაიხსნა, რომელსაც აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილეები, ბათუმის ვიცე-მერი და სხვა სტუმრები დაესწრნენ. სტუმრებმა შსს-ს მომსახურების სააგენტოს მიერ სპეციალურად ამ დღისთვის მოწყობილი კუთხე დაათვალიერეს, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის შესახებ შექმნილი ვიდეორგოლები ნახეს და პროგრამის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა, დათო ნიკოლეიშვილმა დაინტერესებულ პირებს კვირეულის ფარგლებში დაგეგმილი სხვადასხვა ღონისძიების შესახებ ინფორმაცია გააცნო.
ერთი კვირის განმავლობაში, შსს-ს მომსახურების სააგენტო ყოველდღიურად ტურისტებსა და ადგილობრივ მაცხოვრებლებს სხვადასხვა სახის შემეცნებით და გასართობ ღონისძიებას შესთავაზებს. საგამოფენო სივრცეში მოწყობილ „მართვის სკოლაში“ ბავშვებისთვის საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებაზე სახალისო შემეცნებითი ლექციები გაიმართება, ასევე, დამთვალიერებელს საშუალება ექნება, ნახოს შსს-ს სპორტული კლუბის - MIA Force იმიტირებული სარბოლო ტრასა, ლეგენდის და ფორმულას კლასის ავტომობილები.
კვირეულის ფარგლებში გაიცემა ველოსიპედების მართვის მოწმობები ბავშვებისთვის და გაიმართება ველომოყვარულების მარათონი, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის მხარდასაჭერად.

The Service Agency of the MIA and the sports club MIA Force within the scopes of the MIA’s road safety campaign launched the road safety week in Batumi in connection with the opening of tourist season.
The Week was opened in Batumi Boulevard, near the Alphabet Tower; the event was attended by the Deputy Ministries of Education, Culture and Sport of Adjara, the Vice-Mayor and other guests. The guests had a tour around the exhibition specially arranged for this day by the Service Agency of the MIA, viewed the videos created on the road safety campaign and talked about the importance of the program. Mr. Dato Nikoleishvili, Director of the Service Agency provided the information about various events planned within the scopes of the Week.
During one week the Service Agency of the MIA will offer the tourists and local residents a variety of educational and entertainment events. The “School of Driving” arranged in the exhibition hall will organize educational lectures for children on the road safety; all visitor will be able to see the simulated race track of the MIA Force, the sports club as well as the Legend and Formula vehicles.
Within the scopes of the Week the children will be able to receive bicycles driving licenses; also the marathon of cyclists amateurs will be held in support of the road safety campaign.