• ბათუმში 2024 წლის საზღვაო სეზონის ოფიციალური გახსნის ღონისძიება გაიმართა
ბათუმში საზღვაო სეზონის გახსნის ოფიციალური ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თემურ მღებრიშვილი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე - თორნიკე რიჟვაძე, ქალაქ ბათუმის მერი - არჩილ ჩიქოვანი და აჭარის მთავრობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ხელმძღვანელმა პირებმა მეხანძრე-მაშველებს სიტყვით მიმართეს და წარმატებები უსურვეს.
ღონისძიების ფარგლებში, სანაპირო ზოლზე გამოფენილი იყო წყალზე სამაშველო აღჭურვილობა, ავტოტექნიკა, მცურავი საშუალებები, ასევე საჰაერო და წყალქვეშა დრონები.
ოფიციალური ცერემონიის დასასრულს, სტუმრებისთვის, განახლებული მცურავი საშუალებების, კერძოდ, სამაშველო სკუტერებისა და სწრაფმავალი კატარღების პრეზენტაცია გაიმართა.
მეხანძრე-მაშველები, რომლებიც თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად არიან აღჭურვილები, აჭარის რეგიონში, სრულად აითვისებენ შავი ზღვის სანაპირო ზოლს და გაუწევენ შესაბამის მონიტორინგს.

• The official opening ceremony of 2024 sea season was held in Batumi
The official opening ceremony of the sea season was held in Batumi. The event was attended by the head of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs - Temur Mghebrishvili, the chairman of the government of the Autonomous Republic of Ajara - Tornike Rizhvadze, the mayor of Batumi - Archil Chikovani and the representatives of the government of Ajara.
The leaders addressed the firefighters and wished them success.
Within the frames of the event, water rescue equipment, auto technic, floating vehicles, as well as air and underwater drones were exhibited on the coastline.
At the end of the official ceremony, the guests were had the opportunity to view updated floating vehicles, namely rescue scooters and speedboats.
The fire-rescuers, who are equipped according to modern standards in the Adjara region, will fully maintain control over the coastline of the Black Sea and provide appropriate monitoring.