• ავსტრიის ფედერალური კრიმინალური სამსახურის დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური ვიზიტით ეწვია ავსტრიის ფედერალური კრიმინალური სამსახურის ხელმძღვანელი, ბ-ნი ფრანც ლანგი.
ვიზიტის ფარგლებში ავსტრიული მხარე წარადგენს ევროკავშირის საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის კოორდინაციის პროექტს (ILECU), რომლის მიზანია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში ეროვნულ დონეზე საპოლიციო თანამშრომლობის ცენტრალური დანაყოფის შექმნა, რომელიც კოორდინაციას გაუწევს შსს-ს ფარგლებში განხორციელებულ საპოლიციო თანამშრომლობის საკითხებს. აღსანიშნავია, რომ აღნიშნული პროექტის ინიციატორი და ხელმძღვანელი არის ავსტრიის ფედერალური შინაგან საქმეთა სამინისტრო.
დაგეგმილია შეხვედრების გამართვა საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრ, ბ-ნ ალექსანდრე ჭიკაიძესთან, მინისტრის პირველ მოადგილე, ბ-ნ გიორგი ზედელაშვილთან, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორთან, ბ-ნ შალვა კვინხიძესთან და ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორ, ბ-ნ ივანე პაპიაშვილთან.
მხარეებმა გამოთქვეს მჭიდრო თანამშრომლობის სურვილი, განსაკუთებით ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაცია ასევე მოინახულებს შსს აკადამიასა და გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ს.

• Visit of the Delegation of the Austrian Federal Criminal Police Office to Georgi...
Head of the Austrian Federal Criminal Police Office, Mr. Franz Lang paid an official visit to the Ministry of Internal Affairs.
Within the framework of the visit, Austrian side will present the EU International Law Enforcement Cooperation Project, which provides for the creation of the new Law Enforcement Coordination Unit on a national level that will manage International Cooperation within the MIA. It is worth mentioning that the initiator and leader of project is the Austrian Ministry of the Interior.
Meetings are planned with the Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Aleksandre Tchikaidze, First Deputy Minister of Internal Affairs, Mr. Giorgi Zedelashvili, Director of International Relations Department, Mr. Shalva Kvinikhidze and the Director of the Central Criminal Police Department, Mr. Ivane Papiashvili.
The parties expressed their willingness to intensify cooperation with each other, especially in the field of combating organized crime.
The delegation will also pay a visit to the MIA Academy and the Emergency Management Operative Center “112”.