• აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილე პატრულ-ინსპექტორის მიერ ჩატარებულ ...
აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილე პატრულ-ინსპექტორის მიერ ჩატარებულ ინტერაქტიულ გაკვეთილს დაესწრო
შინაგან საქმეთა სამინიტროს პროგრამის „ბავშვები, პოლიციელები და უსაფრთხოება" ფარგლებში, აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილე ჯეიმს ვოლში, შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე და აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) წარმომადგენლები თბილისის 84-ე საჯარო სკოლას ეწვივნენ. სტუმრები უმცროსკლასელებთან ჩატარებულ გაკვეთილს დაესწრნენ, რომელსაც სპეციალურად გადამზადებული პატრულ-ინსპექტორი უძღვებოდა.
თეორიული სწავლების შემდეგ მოსწავლეებისთვის პრაქტიკული მეცადინეობაც ჩატარდა. უმცროსკლასელებმა საგზაო უსაფრთხოების შესახებ დასმულ კითხვებს უპასუხეს. შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძემ ბავშვებს საპატრულო პოლიციის ავტომანქანა პირადად დაათვალიერებინა.
პროექტს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, „საზოგადოების ჩართულობის და თანამშრომლობის პროგრამა სამართლებრივი განათლებისთვის“ (GE CALL-ს) ფარგლებში, INL-ის ფინანსური მხარდაჭერით, არასამთავრობო ორგანიზაცია PH International-თან თანამშრომლობით ახორციელებს.
პროგრამის მიზანია არასრულწლოვანთა სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლება, რაც მოზარდებში არამართლზომიერი ქმედების პრევენციას და საზოგადოებრივი წესრიგის უზრუნველყოფას შეუწყობს ხელს.

• US Deputy Assistant Secretary of State Attended the Interactive Lesson Conducted...
US Deputy Assistant Secretary of State Attended the Interactive Lesson Conducted by Patrol-Inspector
James A. Walsh, Deputy Assistant Secretary of State, Archil Talakvadze, Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia and the representatives of Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) visited Tbilisi #84 public school within the frames of the program of the Ministry “Kids, Cops and Safety”. The guests attended the lesson, which was conducted by a specially retrained patrol-inspector.
After theoretical training the pupils received the practical training. Junior pupils answered the questions on road safety. Archil Talakvadze, the Deputy Minister of Internal Affairs personally guided the children in viewing the patrol car.
The Ministry of Internal Affairs is implementing the project within the frames of “Georgia Community Action and Linkages for Legal Socialization” (GE CALLS), with the financial support of the INL and in cooperation with the nongovernmental organization PH International.
The program aims to raise legal awareness of minors, which will ensure the public order and prevention of misconduct among adults.