შსს-ს და აშშ-ს საელჩოს გუნდებს შორის ამხანაგური საფეხბურთო მატჩი გაიმართა
აშშ-ს ელჩის მოვალეობის შემსრულებელმა, ნიკოლას ბერლინერმა შსს-ს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელებსა და თანამშრომლებს, საელჩოს სახელით, წარმატებული თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა და სიგელები გადასცა.
სიგელების გადაცემის ცერემონიის შემდეგ, საქართველოს შს სამინისტროსა და აშშ-ს საელჩოს საფეხბურთო გუნდებს შორის ტრადიციული ამხანაგური მატჩი გაიმართა, რომელიც ქართველმა სამართალდამცველებმა 11:8 ანგარიშით მოიგეს.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - მერაბ მალანია, აშშ-ს ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი - ნიკოლას ბერლინერი, მთავარი პროკურორი - ირაკლი შოთაძე, სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსი - ანზორ ჩუბინიძე, შს სამინისტროსა და აშშ-ს საელჩოს თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
„მადლობას ვუხდი აშშ-ს საელჩოს, რომ ასე დადებითად შეაფასეს ქართველი სამართალდამცველების საქმიანობა და კიდევ ერთხელ გაუსვეს ხაზი ჩვენს ნაყოფიერ ურთიერთთანამშრომლობას. დღევანდელი ამხანაგური მატჩიც საქართველოს შსს-სა და აშშ-ს საელჩოს შორის არსებული მჭიდრო თანამშრომლობის, ასევე, ჩვენს ქვეყნებს შორის 25 წლიანი წარმატებული დიპლომატიური და მეგობრული ურთიერთობის კიდევ ერთი მაგალითია. მსგავსი ღონისძიებები კიდევ უფრო გვაახლოვებს და ჩვენს ქვეყნებს შორის მჭიდრო, საქმიანი და მეგობრული ურთიერთობების გაღრმავებას უზრუნველყოფს“, - აღნიშნა შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, მერაბ მალანიამ.

Acting chief of mission of the United States, Nicholas Berliner has thanked heads of various MIA Departments and employees for the cooperation and handed out certificates of appreciation on behalf of the US Embassy.
After the ceremony traditional friendly match was held between the teams of MIA and US Embassy which was won by the Georgian law enforcers scoring 11:8.
The event was attended by the Deputy Minister of Internal Affairs Merab malania, Nicholas Berliner, general prosecutor – Irakli Shotadze, head of Special State Protection Service –Anzor Chubinidze, employees of the US embassy and Ministry of Internal Affairs.
“I would like to thank US embassy foe positively assessing activities carried out by Georgian law enforcers and once again noted our fruitful cooperation. Today’s friendly match is another example of our close cooperation and 25 years of successful diplomatic and friendly relations. Such events will bring us even closer and strengthen tight, business and friendly relations between our countries”-stated Deputy Minister of Internal Affairs –Merab Malania.