შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩთან, კელი დეგნანთან შეხვედრა გამართა.
ელჩმა შინაგან საქმეთა მინისტრს ქართული პოლიციის დღე მიულოცა და სიმბოლური საჩუქარი გადასცა.
შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა აშშ-ის ელჩს მადლობა გადაუხადა ახალი კორონავირუსის პანდემიის წინააღმდეგ ეფექტიან ბრძოლაში აღმოჩენილი დახმარებისა და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს პოლიციის დანაყოფებისთვის პერსონალური დაცვის აღჭურვილობის გადაცემისთვის.
თავის მხრივ, კელი დეგნანმა ხაზგასმით აღნიშნა კოვიდ-19-თან ბრძოლის პროცესში ქართველი სამართალდამცველების მიერ გამოვლენილი მაღალი პროფესიონალიზმი და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მადლობა გადაუხადა ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით განხორციელებული ეფექტიანი ღონისძიებებისთვის.
შეხვედრაზე მხარეებმა, ასევე, განიხილეს რუსეთის ბოლოდროინდელი განცხადებები რიჩარდ ლუგარის სახელობის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის კვლევით ცენტრთან დაკავშირებით და უკანასკნელ პერიოდში, რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ ქართული სოფლების მიმდებარე ტერიტორიებზე განახლებული უკანონო ე.წ. ბორდერიზაციის საკითხები.

• US Ambassador to Georgia congratulated Minister of Internal Affairs with Police ...
US Ambassador to Georgia congratulated Minister of Internal Affairs with Police Day and handed over a symbolic gift
Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held meeting with the US Ambassador to Georgia Kelly Degnan.
Ambassador congratulated the Minister with the Police Day and handed over a symbolic gift.
During the meeting Vakhtang Gomelauri expressed his appreciation towards the US Ambassador for the support in the effective fight against new coronavirus pandemic and providing structural units of the Ministry of Internal Affairs with personal protective equipment.
US Ambassador, Kelly Degnan has also underlined the high level of professionalism demonstrated by the Georgian law enforcers in combating COVID-19 disease and expressed her gratitude towards the Ministry of Internal Affairs for the effective and preventive measures undertaken against the spread of new coronavirus disease.
At the meeting, sides have also discussed recent statements made by the Russian Federation regarding the Richard Lugar Public Health Research Center and the issue of the so called illegal “borderization” process, which has been recently renewed by the Russian occupational forces in vicinities of Georgian villages.