შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ბრალდებით, 1973 წელს დაბადებული ლ.ლ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თბილისში, ერთ-ერთ ოჯახში ძიძად მუშაობდა, სადაც 2 სხვა ძიძასთან ერთად, 5 მცირეწლოვანს უვლიდა. ლ.ლ. ინტენსიურად, ფიზიკურად ძალადობდა 2 წლის ბავშვზე, რომლის ამსახველი ვიდეომასალაც ძიძებმა - შ.დ.-მ და ი.ბ.-მ სამართალდამცველებს მიაწოდეს. პოლიციის მყისიერი რეაგირების შედეგად, ლ.ლ.-ს დაკავება დაუყოვნებლივ განხორციელდა.
გამოძიება არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Employees of Juvenile Affairs Main Division detained babysitter for violence com...
The officers of Juvenile Affairs Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained L.L. (DoB 1973) in Tbilisi for violence committed against under-aged person.
Investigation established that L.L. was employed in one of the families as a babysitter, where she was taking care of 5 children along with two other babysitters. L.L. has been physically assaulting 2-year-old toddler on the regular basis. Relevant video footage, depicting the fact of violence was provided by two other babysitters – Sh.D. and I.B. on which police made immediate response and took L.L. under arrest.
Investigation is in progress on the fact of violence committed against under-aged person, article 126 I1 sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.