• ანტიკორუფციული სააგენტოს და გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა თაღლითობის ბრალ...
ანტიკორუფციული სააგენტოს და გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა თაღლითობის ბრალდებით დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი დააკავეს
შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს და გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად გამოავლინეს და თაღლითობაში ამხილეს საქართველოს შს სამინისტროს სსიპ დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის დაცვის ორგანიზაციის მთავარი სამმართველოს მესამე სამმართველოს უფროსის მოადგილე ბადრი მენოგნიშვილი.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბადრი მენოგნიშვილი, 10 000 აშშ დოლარის თაღლითურად დაუფლების მიზნით, მოქალაქეს დაჰპირდა, რომ აუქციონზე გაამარჯვებინებდა და საგარეჯოში ეკონომიკის სამინისტროს ბალანსზე რიცხულ 7097 კვ.მ მიწის ფართს შეასყიდებდა მასზე განთავსებული ორი კაპიტალური შენობა-ნაგებობით.
სამართალდამცველებმა ბადრი მენოგნიშვილი თბილისში იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი მოქალაქისგან 10 000 აშშ დოლარს თაღლითურად დაეუფლა.
გამოძიება თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, რაც 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

• The officers of Anti-corruption Agency and General Inspection detained employee ...
The officers of Anti-corruption Agency and General Inspection detained employee of Security Police Department for swindling
The officers of Anti-corruption Agency and General Inspection of MIA as a result of jointly conducted searching-operative activities exposed the Deputy Head of III division of Protection Organization Main Division of MIA Security Police, Badri Menognishvili for swindling.
Investigation established that Badri Menognishvili with the purpose of appropriating 10 000 USD, promise citizen to assist in purchasing 7097 square metres of land area with 2 buildings owned by Ministry of Economy and Sustainable Development.
The law enforcers detained Badri Menognishvili in Tbilisi in the moment of appropriation of abovementioned sum by swindling.
Investigation is in progress on the fact of swindling, article 180, III part B sub-paragraph. The committed crime envisages from 6 to 9 years of imprisonment.