17 მარტს, 12:00 საათზე, დაბა ასპინძაში, პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი და შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს გახსნიან, სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის პირად შემადგენლობას 10 წლის იუბილეს მიულოცავენ და მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართავენ.
საზეიმო ცერემონიას ასევე დაესწრებიან შს მინისტრის მოადგილეები, უწყების ხელმძღვანელი პირები, საქართველოს მთავრობის წევრები, ევროკავშირის დიპლომატიური კორპუსის, აშშ-ს საელჩოს წარმომადგენლები და სხვა ოფიციალური პირები.

On March 17, at 12:00, Prime Minister Irakli Gharibashvili and Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri will open Samtskhe-Javakheti Regional Division of Special Tasks Department in Aspindza settlement. They will also congratulate 10 year anniversary to the staff of Special Tasks Department of Special and Emergency Measures Center and address guests with speeches.
Solemn ceremony will also be attended by Deputy Ministers of Internal Affairs, high officials of the Ministry, members of the Georgian Parliament, diplomatic corps of the European Union, representatives of the US Embassy and other officials.