შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სოციალური კამპანიის „არა ძალადობას!“ ფარგლებში, ჟურნალისტებისთვის კონკურსს აცხადებს.
1 დეკემბერს, 11 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში (ნოე რამიშვილის N38-ში) მედიის წარმომადგენლებს კონკურსის პირობებს ჟიურის წევრები გააცნობენ. კამპანიაში საზოგადოების ჩართულობის ამაღლების მიზნით, სამინისტრო ოჯახში ძალადობის თემაზე საუკეთესო ჟურნალისტურ ნამუშევარზე ჟურნალისტებისთვის კონკურსს აცხადებს. კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა თავიანთი ნამუშევრები შსს-ს სოციალური კამპანიების „ფეისბუკი“-ს გვერდზე „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“ 15 დეკემბრამდე უნდა ატვირთონ. გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან: საუკეთესო ტელესიუჟეტი; საუკეთესო ტელეგადაცემა; საუკეთესო რადიოსიუჟეტი; საუკეთესო რადიოგადაცემა; საუკეთესო სტატია.
ნამუშევრებს შეაფასებს სპეციალური ჟიური. კონკურსში გამარჯვებულები შსს-სა და გაეროს ქალთა ორგანიზაცია „UN WOMAN“-ისგან სიგელებითა და საჩუქრებით დაჯილდოვდებიან.

Within the frames of social campaign – “No to Violence” Ministry of Internal Affairs launches contest for journalists. On December 1, at 11:00 representatives of media will be familiarized with details on the mentioned contest by the members of the jury. In order to involve society more actively in the mentioned campaign Ministry has announced contest for the best journalistic work.Journalists willing to participate in the contest will have to post their works till December 15 on Ministry’s official page in the social network. Winners will be revealed in the following nominations: best TV story, best radio story, best TV show, best radio show and best article.
Winners will be revealed according to the number of “likes” after posting contest materials on the page of the official facebook page of the Ministry. Winners will be awarded by the Ministry of Internal Affairs and UN Women organization with certificates and prizes.