27 მაისს, 11:30 საათზე, შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე გუდაურში პოლიციის ახალ შენობას გახსნის. პოლიციის ახალი, ორსართულიანი, თანამედროვე სტანდარტების შენობა უახლესი ტექნიკით და ინვენტარით არის აღჭურვილი.
ახალ შენობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს რამდენიმე სამსახური: მცხეთა-მთიანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ყაზბეგის რაიონული პოლიციის გუდაურის განყოფილება, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის და დაცვის პოლიციის დანაყოფები განთავსდება. აღნიშნული სამსახურები აქამდე სხვადასხვა შენობაში იყო განლაგებული.

On May 7, 11:30 Minister of Internal Affairs will attend opening of Gudauri police new building. New police building is equipped with newest compuMinister of Internal Affairster technic and inventory, in accordance with contemporary standards.
In the new building several police units will be located, in particular: Gudauri police station of Mtskheta-Mtianeti Regional Main Division, Patrol Police and Security Police Departments. Until now, the mentioned police units were located in different buildings.