6 მარტს, 14 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში სოციალური კამპანია „შეიკარი ღვედი“-ს ფარგლებში ჩატარებულ კონკურსში გამარჯვებულების დაჯილდოვება გაიმართება. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე, მისი მოადგილე ლევან მაჭავარიანი, ექსპერტები – შალვა ოგბაიძე, დავით მესხიშვილი და კამპანიის ვიდეორგოლში მონაწილე ცნობილი სახეები დაესწრებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგზაო უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით განახორციელა სოციალური კამპანია „შეიკარი ღვედი“. კამპანიის შესახებ მომზადებული ვიდეორგოლი სატელევიზიო და რადიო ეთერებში, ასევე, კინოთეატრებში – „რუსთაველსა“ და „ამირანში“ განთავსდა. კლიპში მონაწილე ცნობილი სახეები მძღოლებს საგზაო უსაფრთხოების წესების დაცვისა და დამცავი ღვედის გამოყენებისკენ მოუწოდებენ.
კამპანიის ფარგლებში, სამინისტრომ გამოაცხადა კონკურსი, რომლის თანახმად, მონაწილეებს უნდა შეექმნათ დიზაინი, სლოგანი, გადაეღოთ ფოტოსურათი და ნამუშევრები უნდა განეთავსებინათ სოციალური კამპანია „შეიკარი ღვედი“-ს Facebook-ის გვერდზე. კამპანიაში ჩაერთო საზოგადოების დიდი ნაწილი. გამოვლინდა კონკურსის სამი გამარჯვებული. შინაგან საქმეთა სამინისტრო კონკურსში გამარჯვებულებს მობილური ტელეფონებით – „Iphone 5“-ით დაასაჩუქრებს.

On March 6 at 14:00 winners will be named within the frames of the social campaign “Fasten the Seatbelt “and awarded by the Ministry of Internal Affairs. The event will be attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, Director of Patrol Police Department Davit Tsinaridze and famous pubic figures who participated in the campaign.
In order to raise awareness on road safety, the Ministry of Internal Affairs launched social campaign –“Fasten the Seatbelt”. Video specially made within the frames of the mentioned campaign was aired by TV channels and presented at “Amirani” and “Rustaveli” cinemas. Public figures involved in the video called on citizens to follow safety rules and use the seatbelt.
Within the frames of the campaign, Ministry announced contest, according to which contestants were supposed to create slogan, design and take the photo and upload their material on “Fasten the Seatbelt” Facebook page. Ministry of Internal Affairs will award winners with Iphone 5.