10 თებერვალს, 13:00 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში სოციალური კამპანიის – „შეიკარი ღვედი“-ს და კამპანიის შესახებ მომზადებული ვიდეორგოლის პრეზენტაცია გაიმართება. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე, მისი მოადგილე ლევან მაჭავარიანი, ექსპერტები – შალვა ოგბაიძე, დავით მესხიშვილი და ვიდეორგოლში მონაწილე ცნობილი სახეები: გივი ბერიკაშვილი, ნიკა მაჩაიძე, რობი კუხიანიძე, ნატო მეტონიძე, სამორი ბალდე და ანი ტყებუჩავა დაესწრებიან.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საგზაო უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, 10 თებერვლიდან იწყებს სოციალურ კამპანიას – „შეიკარი ღვედი“. კამპანიის შესახებ მომზადებული ვიდეორგოლი ორი კვირის განმავლობაში სატელევიზიო და რადიო ეთერებში, ასევე, კინოთეატრებში – „რუსთაველსა“ და „ამირანში“ განთავსდება. კლიპში მონაწილე ცნობილი სახეები მძღოლებს საგზაო უსაფრთხოების წესების დაცვისა და დამცავი ღვედის გამოყენებისკენ მოუწოდებენ.

On february10, at 13:00 the presentation will be held at the Ministry of Internal Affairs on social campaign -”Fasten the seatbelt” and special video prepared within the frames of the mentioned campaign. The event will be attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, head of Patrol Police Department Davit Tsinaridze, his deputy Levan Matchavariani, experts- Shalva Ogbaidze, Davit Meskhishvili and celebrities from the video: Givi Berikashvili, Nika Machaidze, Robi Kukhianidze, Nato metonidze, Samori Balde and Ani Tkebuchava.
In order to raise awareness among society on road safety issues, the Ministry of Internal Affairs launches social campaign – “Fasten the Seatbelt”. Video prepared for the campaign will be aired by TV channels and radio station for two weeks, as well as at “Rustaveli” and “Amirani” cinemas. Celebrities in the video call upon the society to fasten seatbelts while driving and obey rules of traffic movement.