შსს-ს გენერალური ინსპექციის დასკვნის საფუძველზე, ალკოჰოლური სიმთვრალის მდგომარეობაში ავტომანქანის მართვისა და პოლიციელისთვის შეუფერებელი ქმედებისთვის პოლიციის ლეიტენანტი ვ.შ. სამსახურიდან დაითხოვეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის ცხელ ხაზზე შემოვიდა შეტყობინება, პოლიციის ლეიტენანტ ვ.შ. მიერ სატრანსპორტო საშუალების ალკოჰოლური სიმთვრალის მდგომარეობაში მართვის და საგზაო-სატრანსპორტო შემთხვევაში მონაწილეობის ფაქტზე.
დადგინდა, რომ 2015 წლის 9 მარტს, დაახლოებით 16:00 საათზე, ვ.შ. თავისი კუთვნილი ავტომანქანით მოძრაობდა ქ.თბილისში, ვაზისუბანში, რა დროსაც ვერ უზრუნველყო ავტომანქანის უსაფრთხო მართვა და შეეჯახა ორ ავტომანქანას. საგზაო-სატრანსპორტო შემთხვევის შედეგად ჯანმრთელობის დაზიანება არავის მიუღია, დაზიანდა მხოლოდ ავტომანქანები. ამასთანავე, ვ.შ. აგრესიულად იქცეოდა.
საგზაო-სატრანსპორტო შემთხვევის ადგილზე მისულმა საპატრულო პოლიციის მოსამსახურეებმა ვ.შ. ალკოტესტით შეამოწმეს სიმთვრალე-სიფხიზლეზე, რის შედეგადაც დაუდგინდა ალკოჰოლური თრობა. საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 116-ე მუხლის მე-7 ნაწილით გათვალისწინებული ადმინისტრაციული სამართალდარღვევისთვის მას დაეკისრა ადმინისტრაციული სახდელი - მართვის უფლების 3 წლით შეჩერება.
ამდენად, პოლიციის ლეიტენანტმა ვ.შ.-მ ჩაიდინა შსს-ს მოსამსახურეთა დისციპლინური წესდების მე-2 მუხლის მე-2 პუნქტის ,,დ“ (ზნეობრივი და ეთიკური ნორმების წინააღმდეგ, მოსამსახურის ან დაწესებულების დისკრედიტაციისაკენ მიმართული უღირსი საქციელი განურჩევლად იმისა, სამსახურშია ჩადენილი თუ მის გარეთ) და „ვ“ (მოსამსახურისათვის შეუფერებელი ქმედება, რომელიც ლახავს შს სამინისტროს სისტემის ავტორიტეტს) ქვეპუნქტებით გათვალისწინებული დისციპლინური გადაცდომა, რაც მისი მხრიდან გამოიხატა შს მინისტრის 2013 წლის 17 იანვრის №26 ბრძანების მოთხოვნათა დარღვევაში.
ალკოჰოლური სიმთვრალის მდგომარეობაში ავტომანქანის მართვისათვის, ვ.შ. უკვე ჰქონდა მიღებული სასტიკი საყვედური.

• Employee of MIA was dismissed from his position for drunk driving and inappropri...
Employee of MIA was dismissed from his position for drunk driving and inappropriate behavior for the police officer
Based on the conclusion of General Inspection, police lieutenant Vano Shoshiashvili was dismissed from his position for driving under the influence of alcohol and inappropriate behavior for the police officer.
According to the report, received through the hot line of the General Inspection, police lieutenant Vano Shoshiashvili was driving motor vehicle under the influence of alcohol and got involved in the traffic accident.
It was established that on March 9, 2015 approximately at 16:00 Vano Shoshiashvili was in his car and driving on the territory of Vazisubani District, Tbilisi when he failed to ensure safe driving and crashed into 2 vehicles. As a result of the car accident no one got hurt, however vehicles were damaged. Besides the mentioned, Vano Shoshiashvili acted aggressively. Patrol police crew which arrived at the place of the accident tested Vano Shoshiashvili on alcohol as a result of which it was confirmed that he was drunk. For the administrative violation envisaged under the Code of Administrative Offences, article 116, VII part, he was deprived of the driver’s license for the period of three years.
Thus, police lieutenant Vano Shoshiashvili committed disciplinary misdemeanor envisaged by “Disciplinary Regulations of the Employees of the Ministry of Internal Affairs”, article 2, clause 2, sub-paragraphs E (“dishonest behavior against moral and ethical norms and discrediting the servant or an institution regardless it is committed in or outside of the workplace”) and F (“Inappropriate behavior of an employee that infringes on the authority of the Ministry”) and violated requirements of order N26 of the Minister of Internal Affairs, issued on January 17, 2013.