• აჭარის პოლიციის დანაყოფებს 32 ახალი ჰიბრიდული ავტომობილი გადაეცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპოლიციო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების მიზნით, აჭარის პოლიციის დანაყოფებს ახალი, სედანის ტიპის, ჰიბრიდული ძრავის 32 ავტომობილი შეემატა. მათგან 25 ავტომობილი საპატრულო პოლიციისთვისაა განკუთვნილი. ავტოპარკის განახლების შედეგად, ბათუმსა და ქობულეთში საპატრულო პოლიციის მხოლოდ ჰიბრიდული ავტომობილები იმოძრავებენ. ახალი, ჰიბრიდულძრავიანი 7 მანქანა ასევე გადაეცა კრიმინალური პოლიციის დანაყოფებს.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის შენობის მიმდებარე ტერიტორიაზე ახალი ავტომობილების გადაცემის ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე, მოადგილეები, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ვაჟა სირაძე და სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები დაესწრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა თანამშრომლებს ახალი მანქანების გადაცემა მიულოცა, რის შემდეგაც ავტომობილების ტექნიკურ მონაცემებს და შესაძლებლობებს ბათუმის ქუჩებში, რეალურ პრაქტიკულ პირობებში შინაგან საქმეთა მინისტრი პირადად გაეცნო.
შინაგან საქმეთა მინისტრი აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს გაესაუბრა, რა დროსაც ვახტანგ გომელაურმა აღნიშნა, რომ სამინისტროში საპოლიციო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების მიზანია საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის ამაღლება და პოლიციელებისთვის უკეთესი, კომფორტული სამუშაო პირობების შექმნა.
მისი განცხადებით, ახალი საპოლიციო ტრანსპორტით არის ეკონომიური, შემცირდება ადმინისტრაციული ხარჯები, კერძოდ, საწვავისა და სერვისის ხარჯი, ამავდროულად, ახალ ავტომობილებს მინიმალური გამონაბოლქვი აქვს და ეკოლოგიურად სუფთა ტრანსპორტია.
პოლიციის ახალი ავტომანქანები აჭარის რეგიონისთვის სპეციალურად ტურისტული ზონის საჭიროებებისა და პირობების გათვალისწინებით შეირჩა. ჰიბრიდული ავტომობილები აჭარის საკურორტო ქალაქებში: ბათუმსა და ქობულეთში საპოლიციო საქმიანობის უფრო ეფექტიანად განხორციელებას შეუწყობს ხელს. აჭარის შავი ზღვისპირეთის ქალაქები - ბათუმი და ქობულეთი იქნება პირველი დასახლებები საქართველოში, სადაც ეკოლოგიურად უსაფრთხო და თანამედროვე საპოლიციო ტრანსპორტი სრულად ჩაანაცვლებს საპატრულო პოლიციის მხოლოდ საწვავზე მომუშავე მანქანებს.
აღსანიშნავია, რომ ავტოპარკის განახლების მიმდინარე პროექტში - ახალი ავტომობილებიდან არც ერთი არ არის განკუთვნილი სტრუქტურული დანაყოფის ხელმძღვანელი პირებისთვის. შინაგან საქმეთა სამინისტრო რეგულარულად აახლებს თავის ავტოპარკს. გასულ წელს, პოლიციის დანაყოფების ავტოპარკი 700-მდე ავტომობილით განახლდა. აჭარის შემდეგ, ახალი, ჰიბრიდულძრავიანი ავტომობილების გადაცემა რუსთავის პოლიციის თანამშრომლებისთვისაც იგეგმება.

In order to improve the police infrastructure of the Ministry of Internal Affairs, 32 new sedan-type hybrid vehicles have been added to the Adjara police unit car fleet, 25 of them for patrol police. As a result of the car fleet renewal, only hybrid patrol police vehicles will operate in Batumi and Kobuleti. The new, hybrid-powered 7 vehicles were also handed over to criminal police units.
Handover ceremony was attended by Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri, First Deputy Minister of Internal Affairs, Shalva Bedoidze, Deputy Ministers, Director of the Patrol Police Department, Vazha Siradze and other officials of the Ministry.
Vakhtang Gomelauri congratulated the employees on new service vehicle handover, after which the Minister of Internal Affairs personally was familiarized with the technical characteristics and capacities of the newly received service cars in real practical conditions in the streets of Batumi.
The Minister of Internal Affairs had a personal conversation with the staff of the Adjara Police Department, during which Vakhtang Gomelauri noted that the purpose of improving the police infrastructure is to increase the efficiency of police work and create better, more comfortable work conditions for police officers.
According to him, the new police transport is economical, reduces administrative costs, in particular, fuel and service expenses, at the same time, the new vehicles have minimal emissions and are environmentally friendly means of transformation.
New police vehicles were specially selected for Adjara region, taking into account the needs and conditions of the tourist zone. Hybrid vehicles in the resort cities of Adjara: will facilitate more effective policing in Batumi and Kobuleti. The Black Sea cities of Adjara - Batumi and Kobuleti will be the first settlements in Georgia, where ecologically safe and contemporary police transport will completely replace vehicles operated exclusively by fuel of the patrol police.
It should be outlined that in the current fleet renewal project - none of the new vehicles are intended for the structural units leadership. The Ministry of Internal Affairs regularly updates its service car fleet. Last year, the fleet of police units was renewed with up to 700 vehicles. After Adjara, new, hybrid-powered vehicles are planned to be handed over to Rustavi police officers.