• აჭარის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ხელვაჩაურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1980 წელს დაბადებული ჯ.ფ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბათუმში, ჯ.ფ. - ს პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ალფა-პვპ". ხოლო 17 ლოკაციიდან ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირის მიერ შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი.
ჯ.ფ. -ს დროებითი საცხოვრებელი ჩხრეკის შედეგად, პოლიციამ ნივთმტკიცებად, ასევე, ამოიღო ელექტრო სასწორი, პოლიეთილენის პაკეტები და წებოვანი ლენტები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილითა და 19-260-ე მუხლის მე-7 ნაწილით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Khelvachauri Police Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of the conducted operational measures and investigative actions, detained a foreign citizen, J.F., born in 1980, on charges of illegal purchase, storing and attempting to sell a large amount of drugs.
As a result of the personal search held to J.F. and search activities conducted in his temporary residential apartment in Batumi, law enforcement officers seized a large amount of the drug "Alpha-PVP" as evidence. In addition, a large amount of drugs stored for further sale by a person arrested on charges of drug offenses was seized as evidence from 17 locations.
As a result of the search of the temporary residence of the accused, the police also seized an electric scale, polyethylene bags and adhesive tapes as evidence.
The investigation is in progress under Article 260, Part VI and Article 19-260, Part VII of the Criminal Code of Georgia.