• აჭარის პოლიციამ ჯგუფურად ჩადენილი გამოძალვისა და იძულების ბრალდებით სამი პირი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ნ.ც., 1993 წელს დაბადებული ლ.ა. და წარსულში ნასამართლევი 1991 წელს დაბადებული გ.ლ. დააკავეს.
გ.ლ. - ს და ნ.ც. - ს ბრალად ედებათ დიდი ოდენობით ქონების მიღების მიზნით ჯგუფურად ჩადენილი გამოძალვა და იძულება. ხოლო ლ.ა. დიდი ოდენობით ქონების მიღების მიზნით ჯგუფურად ჩადენილი გამოძალვის ბრალდებითაა დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.ლ. - მ ბრალდებულის სახით დაკავებული პირების დახმარებით, ფინანსური დავის საფუძველზე, ნაცნობისთვის, უცხო ქვეყნის მოქალაქისთვის 150 000 აშშ დოლარის გამოძალვა განიზრახა.
განზრახვის სისრულეში მოყვანის მიზნით ბრალდებულები აღნიშნულ პირს სხვადასხვა დროს, თბილისსა და ბათუმში ძალადობით და ძალადობის გამოყენებით, თანხის გადაცემას აიძულებდნენ.
ამასთან ბრალდებულები დაზარალებულს და მის მეგობარ გოგონას, ფულის გამოძალვის მიზნით, პირადი ცხოვრების ამსახველი მასალის გავრცელებითაც დაემუქრნენ.
კომპლექსურად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად სამართალდამცველებმა გ.ლ., ნ.ც. და ლ.ა. ბრალდებულების სახით დააკავეს.
საქმესთან შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით გრძელდება ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებები.

• Adjara police arrested three people on charges of extortion and coercion committ...
As a result of complex operational measures and investigative actions, officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained N.Ts., born in 1995, L.A., born in 1993, and G.L., born in 1991, who had a previous conviction.
G.L. and N.Ts. are charged with extortion and coercion committed in group for the purpose of obtaining a large amount of property. While L.A. is detained on charges of extortion committed in group for the purpose of obtaining a large amount of property.
The investigation established that G.L., with the help of the persons detained as the accused, intended to extort 150,000 USD from an acquaintance, a foreign citizen, on the basis of a financial dispute.
In order to fulfill their intention, the accused forced the mentioned person to hand over money at different times in Tbilisi and Batumi by using violence and force.
In addition, the accused person threatened the victim and his girlfriend with the dissemination of personal information in order to extort money.
As a result of complex operational measures and investigative actions, law enforcement officers arrested G.L., N.C. and L.A. as defendants.
Operative-search and investigative actions are in progress to identify and arrest other persons involved in the case.