• 112-ს აშშ-ს ელჩი რიჩარდ ნორლანდი ესტუმრა
გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი - 112 ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა, რიჩარდ ნორლანდმა დაათვალიერა. ცენტრის მუშაობის სპეციფიკა ელჩს 112-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა გააცნო.
რიჩარდ ნორლანდისა და გიორგი ბიჭაშვილის შეხვედრის მთავარი თემები 112-ის სამომავლო პროექტების განხორციელებაში ამერიკის შეერთებული შტატების მხარდაჭერისა და 911-ის გამოცდილების გაზიარების საკითხებს შეეხებოდა. შეხვედრაზე 112-ის წარმომადგენლებმა რიჩარდ ნორლანდს ცენტრში განხორციელებული ცვლილებები და სამომავლო გეგმები გააცნეს. მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს.
დელეგატებმა 112-ის ქოლ ცენტრი დაათვალიერეს და დააკვირდნენ სამუშაო პროცესს. რიჩარდ ნორლანდი ოპერატორების მუშაობის პირობებითაც დაინტერესდა. ყურადღება გამახვილდა გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის მნიშვნელობაზე. შეხვედრის დასასრულს 112-ის დირექტორმა სტუმრებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.

• US Ambassador Richard Norland visited 112
US Ambassador Richard Norland visited Emergency Response center “112” today. Head of the center Giorgi Bitchashvili acquainted guest with work specifics of the facility.
Main topic of discussion between Giorgi Bitchashvili and Richard Norland was the US contribution to the implementation of 112 future plans and sharing experience of the US emergency service 911. At the meeting 112 representatives provided Ambassador with implemented and ongoing changes. Sides also discussed issues connected with the intensification of cooperation between Georgia and the United States.
Guests viewed 112 call center and monitored the process of operation. Richard Norland was also introduced to the work conditions of the personnel. Special emphasis was made on the importance of the emergency number 112. By the end of the meeting Director of 112 handed memorable gifts to the guests.