შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი დათო ნიკოლეიშვილი ქუთაისის შსს-ს მომსახურების სააგენტოს რეგიონების მართვის სამმართველოს ესტუმრა, სადაც იგი საინფორმაციო-საგანმანათლებლო პროექტის “მართლწესრიგის უზრუნველყოფისა და დანაშაულის პრევენციის პროგრამა საჯარო სკოლებისთვის“ ფარგლებში ქუთაისის მე-19 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდა. სააგენტოს დირექტორმა სკოლის მოსწავლეებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის მნიშვნელობაზე ესაუბრა და ხაზი გაუსვა აღნიშნულ პროექტში მოზარდების აქტიური ჩართულობის აუცილებლობას.
მომსახურების სააგენტოს მარკეტინგისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის თანამშრომლებმა მე-19 სკოლის მოსწავლეებს სააგენტოს სერვისების და საგზაო ნიშნების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს. მოზარდებმა სააგენტოს შენობა დაათვალიერეს, მართვის მოწმობის თეორიულ და პრაქტიკულ გამოცდებს დაესწრნენ. მათ ასევე მიიღეს ინფორმაცია სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების ტექნოლოგიის შესახებ. შეხვედრის დასასრულს, მოსწავლეებს სამახსოვრო საჩუქრები და მათი სკოლის ნომრის გამოსახულებიანი სანომრე ნიშანი გადაეცათ.
დათო ნიკოლეიშვილი ასევე სააგენტოს რეგიონების მართვის სამმართველოს თანამშრომლებს გაეცნო და განსახორციელებელ პროექტებსა და გეგმებზე ესაუბრა.

Director of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs Dato Nikoleishvili visited Kutaisi branch of the Service Agency where he met pupils from Kutaisi public school N19 within the frames of “Maintenance of law and crime prevention program for public schools". Director of the Agency discussed importance of the traffic safety program with pupils and noted that involvement of the youth is crucial for the program.
Employees of the marketing and public relations service of the agency provided pupils with comprehensive information on road signs and services offered. Pupils were able to explore the building of the Service Agency and attended examination test for the driver’s license. They also received information on manufacturing technology of the state registration numbers. At the end of the meeting pupils were given memorable gifts and symbolic registration number with imprinted number of the public school.
Dato Nikolaishvili also introduced himself to the personnel and reviewed implemented as well as scheduled plans of the agency.