შსს-ს საგზაო მოძრაობის კამპანიის უსაფრთხოების კვირეულის და ევროპის დღეების ფარგლებში, მიმდინარე წლის 14 მაისს თბილისში გაიმართება ველო-გარბენი - „გზა ევროკავშირისკენ“.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ აღნიშნულ ღონისძიებასთან დაკავშირებით, საზოგადოებრივი წესრიგის და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, გარბენის დროს, 09:00 საათიდან 12:00 საათამდე, ყველა სახის სატრანსპორტო საშუალებით გადაადგილება შეიზღუდება: ი. ჭავჭავაძის გამზირზე, პ. მელიქიშვილის გამზირზე, რუსთაველის გამზირზე და თავისუფლების მოედანზე. მოძრაობა ასევე შეიზღუდება აღნიშნული გამზირების და თავისუფლების მოედნის მკვეთ ყველა ქუჩაზე.
ველო-გარბენი სტარტს ვაკის პარკის ცენტრალური შესასვლელიდან აიღებს და თავისუფლების მოედანზე დასრულდება.

Within the frames of the week dedicated to traffic safety and Eyropean Days, on May 14 bicycle race will be held in Tbilisi under the slogan –“Path to EU”
Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs would like to inform citizens that in connection with the mentioned event, in order to maintain public order and traffic movement safety, from 09:00 till 12:00 traffic movement will be restricted for all types of transport on Tchavtchavadze, P.Melikishvili, and Rustaveli Avenues as well as on Freedom Square. Traffic movement will also be restricted on Aghmashenebeli Avenue and all streets crossing the Freedom Square.