შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, უკრაინის სამი მოქალაქე - 1990 წელს დაბადებული პ.ბ., 1990 წელს დაბადებული ა.ხ. და 2000 წელს დაბადებული დ.პ., ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულები ჩართული იყვნენ ნარკოტიკების ინტერნეტით რეალიზაციის სქემაში. კერძოდ, ა.ხ და დ.პ., პ.ბ.-ს მითითებით, თბილისში, წინასწარ სპეციალურად შერჩეულ სამალავებში ათავსებდნენ ნარკოტიკულ საშუალებებს და აღნიშნული სამალავების მისამართებს დისტანციურად ატყობინებდნენ პირს, რომელიც შემდეგ ამ ნარკოტიკების რეალიზაციას ახდენდა.
სამართალდამცველებმა, ა.ხ.-ს და დ.პ.-ს პირადი ჩხრეკისას, ლოკაციაზე სარეალიზაციოდ განსათავსებლად გამზადებული, "ბუპრენორფინის" შემცველი ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსის" 45 აბი და სხვა ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს.
ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტის მიმდინარეობისას, ა.ხ.-ს და დ.პ.-ს მითითებით ამოღებულია ლოკაციაზე სარეალიზაციოდ განთავსებული, "ბუპრენორფინის" შემცველი ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსის" 25 აბი.
ბრალდებულების დროებითი და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკისას კი პოლიციამ "ბუპრენორფინის" შემცველი ნარკოტიკული საშუალება "სუბუტექსის" 688 მთლიანი აბი და 21 ნატეხი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მეექვსე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Officers of the Main Division for Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained three Ukrainian citizens – P.B. (DoB 1990) A.Kh. (DoB 1990) and D.P. (DoB 2000) for illegal purchase, keeping and selling drugs in especially large quantities, committed by the organized group.
Investigation established that detainees were involved in drug dealing scheme through internet. In particular, under the instructions of P.B, A.Kh. and D.P. delivered drugs to pre-selected caches located in Tbilisi and notified certain individuals regarding the drug locations for further realization.
During the personal search of A.Kh. and D.B. law enforcers seized 45 pills of “Subutex” drug containing “Buprenorphine” and other drug substances as well, ready for further realization.
In the course of investigative experiment, law enforcers have also removed 25 pills of “Subutex” drug from caches, according to the instructions received from A.Kh. and D.B. which were distributed to certain locations for further realization.
As a result of search activities held in places of permanent or temporary residence of the detainees, police has additionally seized 688 pills and 21 pieces of “Subutex” drug, containing “Buprenorphine” as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling drugs, crime envisaged under the article 260, VI part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.